Gluténmentes gnocci

Gluténmentes termékteszt sorozat - Gnocci

Nyomtatás

Ezúttal egy olyan gluténmentes készételt tesztelünk, ami valóban néhány perc alatt elkészül és ráadásul megtévesztésig olyan az íze és állaga, mint a hagyományos gluténes társainak. Éljen hát a gluténmentes gnocci!

Gluténmentes gnocci

Ez alkalommal 2 fajtát próbáltunk ki. Tulajdonképpen arról van szó, hogy a gyakorlatban ez a két változat elérhető a boltokban. Hozzátesszük a nagyobb áruházakban a gluténmentes gnocci (bármelyik fajta) alig-alig fellelhető, ígyhát ha bármelyiket be szeretnéd szerezni, maradnak a speciális gluténmentes boltok vagy webshopok. A Shaer és a La Veneziane gnoccikat készítettük el és kóstoluk meg.

A fenti képen szándékosan nem tettük a tányéron látható kifőzött gnoccik mellé a gyártót. Mivel mindkét fajtát ugyanannyiért vettük így árban nem volt különbség. 1390 Ft-ot fizettünk mindkettőért. A különbség ami a csomagoláson is látszik, hogy a Shaer féle gnocci, 300g-os kiszerelésű, a La Veneziane pedig 500g-os kiszerelésű ennyiért. A másik különbség, hogy a La Veneziane két külön lezárt adagra csomagolva árulja a gnoccit, ami talán azért szerencsés, mert így nem szükséges megbontani az egész csomagot, ha csak a felét vagy egy részét akarjuk elkészíteni. Így az sokkal tovább eltartható bontatlanul. A hozzávalók szinte ugyanazok, burgonya és rizsliszt adja a főbb alkotóelemeket, mindkettő tejfehérje és laktózmentes és vegán. 2-3 perc alatt kell kifőzni mindkettőt enyhén sós vízben. 

A képen a bal oldali gnocci valamivel világosabb színű, mint a másik, de a különbség igazából az állagban vehető észre leginkább. Az előírt főzési utasításokat követve, a bal oldali gnocci meglehetően "ragacsos" állagú lett és tapadnak egymáshoz, de persze puha. Ízre pedig enyhén savanykás, úgyhogy a szószt amivel enni akarjuk nagyon markánsra kell ízesíteni, hogy ezt a fura mellékízt ellensúlyozza. A jobb oldali gnoccinál ez a "mellékíz" már nincs jelen és kellőképpen ruganyos, ugyanakkor nem ragacsos gnoccikat kaptunk főzés után. A szemek sem tapadnak össze annyira mint a másiknál. Persze mindkettőt érdemes rögtön valamilyen szószba forgatni vagy legalábbis kevés olívaolajon átforgatni. 

 

És akkor íme a gyártók is a kipróbált termékek mellett. Ki-ki döntse el melyik szimpatikus, nekünk egyértelműen a jobb oldali ízlett jobban. Nem csupán a jobb ár-érték arány volt döntő, hanem ha az ízre és állagra fókuszálunk is akkor is a La Veneziane gnoccija nyerte el tetszésünket. Egyébként pedig hozzá kell tennünk, hogy alapvetően mindkettő meglepően jó, ahhoz képest, hogy gluténmentes változatban elég kevés olyan készételt kapni, ami megtévesztésig hasonlít az erdetihez. Ha valaki olyannak készíted el, aki gluténhez van szokva, nem fogja észrevenni a különbséget.

Igaz, több időt igényel, de ha mégis a saját magad szeretnél gluténmentes gnoccit készíteni, akkor itt találsz hozzá egy szuper videóreceptet!

Címkék: